Tajemnice bogactwa Babilonu

Bardzo często dostaję wiadomości od osób zainteresowanych tradingiem, że chętnie by zaczęli, ale nie bardzo mają co inwestować. Sam kiedyś byłem w podobnej sytuacji, więc doskonale rozumiem ten problem. Zobacz jak go rozwiązać…

Książka o której dzisiaj napiszę, jestem przekonany, że rozwiąże ten problem. Ta pozycja niesamowicie dużo zmieniła w moim życiu – jestem przekonany, że gdyby nie ona, mógłbym nie być tu gdzie jestem. Po lekturze książki zrezygnowałem z kilku projektów, a zainteresowałem się innymi, dokonałem istotnych zmian zarówno w biznesie, jak i w życiu prywatnym. Dzięki tym działaniom dziś mam dużo większy spokój w sferze finansowej.

Jak się dorobić pieniędzy

Właśnie o tym jest Najbogatszy Człowiek w Babilonie – Jak zdobyć tak upragnione przez wielu bogactwo.

Osadzona w czasach świetności Babilonu – ówcześnie znanego ze swoich bogactw i zamożnych ludzi opowiada o najbogatszym człowieku z tego miasta oraz w jaki sposób osiągnął swoje bogactwo, pomimo, że startował z pozycji niewolnika. Oprócz opowiadania historii człowieka, znajdziesz w niej mnóstwo praktycznych, ponadczasowych porad, które są wciąż aktualne pomimo upływu ponad 8.000 lat.

Książka George’a Classona, według mnie powinna być obowiązkową lekturą na WOSie albo Przedsiębiorczości. Poruszane tam kwestie pokazują w jaki sposób uniknąć kłopotów finansowych, ale też kiedy już ktoś je posiada – w jaki sposób z nich wybrnąć. Idąc krok dalej, prawdy w niej zawarte pomogą Ci zrozumieć jak budować kapitał, nawet, jeżeli uważasz, że dzisiaj nie masz żadnych środków do inwestowania.

Zapłać najpierw sobie

Zastanów się przez chwilę – Twój szef, kiedy będzie mieć do wyboru zapłacić sobie, albo Tobie, jaką podejmie decyzję?
Dlaczego zatem Ty w pierwszej kolejności płacisz wszystkim innym – gazownia, bank, sieć telefonów, kablówka… Doceń swoją pracę, pracuj dla siebie, zamiast dla innych.

Jak wiele osób żyje w modelu:
Jak mi coś zostanie to odłożę na konto oszczędnościowe
Podczas gdy powinno się odwrócić ten proces:
Odłożę na konto oszczędnościowe/inwestycyjne, a wydam to, co mi zostanie

Jestem przekonany, że jeżeli tego nie stosujesz, to dzisiaj może się to dla Ciebie wydawać niemożliwe do zrealizowania. Wmawiasz sobie, że w naszym kraju się tak nie da, ale tak naprawdę usprawiedliwiasz tymi wymówkami swój brak gospodarności. Jeżeli nie potrafisz przeżyć za 90% swojej pensji to znaczy że żyjesz ponad stan! Co to oznacza? Że zarabiasz zbyt mało aby tyle wydawać. Wyjścia są dwa – zarabiać więcej, albo wydawać mniej.

Z doświadczenia podpowiem, że lepsza jest opcja nr. dwa, ponieważ jeżeli nie nauczysz się gospodarności, to zarabiając więcej automatycznie zwiększysz swoje wydatki i wciąż jesteś w tym samym miejscu. Twoja praca powinna przynosić Ci owoce, a nie tylko zapewnić przetrwanie.

Magiczne 10% robi różnicę

Najważniejszą zasadą – paradoksalnie najprostszą – jest to, aby odkładać ZAWSZE minimum 10% zarobionych pieniędzy. Nie ważne czy zarabiasz dziś 1500zł czy 8.000zł, 10% to tak mało, że nie powinno dla Ciebie stanowić żadnej różnicy. Jeżeli nie stać Cię na zapłacenie sobie, to po co w ogóle pracować? Z zaoszczędzonych pieniędzy następnie należy stworzyć “armię pracowników” którzy będą dla Ciebie pracować i przynosić więcej pieniędzy. Innymi słowy, należy nauczyć się mądrze je inwestować – mamy na tacy podane przykłady lekkomyślnych oraz rozsądnych inwestycji wraz z informacjami jak je rozróżniać. To właśnie dzięki inwestycjom to małe, niewiele znaczące 10% urasta do pokaźnych sum.

Przede wszystkim książkę fenomenalnie się czyta i w mojej ocenie, w dużo prostszy i bardziej przystępny sposób, z ciekawymi historiami i anegdotami opowiada o tym, co książka o której pisałem w ubiegłym tygodniu [KLIK] przedstawia twardymi liczbami. Dzięki temu, połączenie obu tych książek stanowi bardzo dobrą mieszankę edukacji finansowej.

Główny przekaz książki skupia się na tajemnicach przyciągania pieniędzy, utrzymywania ich oraz co najważniejsze zatrudniania ich do zarabiania kolejnych. Niech Cię nie zmyli jej śmiesznie niska cena (20-30zł), to jedna z najlepszych książek o finansach i sztuce budowania kapitału jaką kiedykolwiek miałem w rękach!

Jeżeli nie masz zielonego pojęcia od czego zacząć trading – zacznij od tego [START]

Odbierz swój kurs online i zacznij zarabiać na giełdzie

Chcesz więcej takich artykułów? Uważasz że treść ma sens?
KUP więcej bez płacenia- Komentuj, Udostępniaj, Polub – daj znać innym co wartościowego się tutaj dla Ciebie pojawiło i pomóż im również skorzystać!

UDOSTĘPNIJ
UDOSTĘPNIJ
PODZIEL SIĘ

Powiązane Posty