Sekrety Amerykańskich Milionerów

Zastanów się przez chwilę, milioner – z czym się Tobie kojarzy to pojęcie? Wyobraź sobie teraz jak żyje taki milioner, gdzie mieszka, co robi, jakim jeździ samochodem, jak wygląda jego życie. A teraz zobacz, jak bardzo się mylisz…

Rok temu w lipcu jeden z uczniów – Maciek – napisał do mnie, że chce mi się odwdzięczyć za bezpłatne materiały które regularnie publikuję na fanpage. Zapytał jaką książkę chciałbym przeczytać – wskazałem dwa tytuły ponieważ nie wiedziałem który będzie mu łatwiej zdobyć – w paczce którą otrzymałem były obie książki. Dlaczego Ci o tym mówię? Ponieważ obie te książki diametralnie zmieniły moje życie. Co to za książki i czego się z nich dowiesz?

Twój sąsiad jest milionerem

Pierwsza o której powiem, to Sekrety Amerykańskich Milionerów. Książka którą zacząłem czytać chwilę po tym jak ją odpakowałem ale na ponad rok wylądowała na półce – dlaczego? O tym za moment.

Zastanów się przez chwilę, milioner – z czym się Tobie kojarzy to pojęcie? Wyobraź sobie teraz jak żyje taki milioner, gdzie mieszka, co robi, jakim jeździ samochodem, jak wygląda jego życie. Aby lepiej zrozumieć czego możesz dowiedzieć się w tej książce przytoczę jej angielski tytuł „The milionaire next door, surprising secrets of America’s wealthy”. W wolnym tłumaczeniu – Twój sąsiad jest milionerem, zaskakujące sekrety amerykańskiego bogactwa. Ten tytuł nie bierze się z przypadku, ponieważ autorzy książki przebadali grupę ponad tysiąca milionerów w USA.

Kiedy dowiesz się, jak wygląda i zachowuje się milioner który te pieniądze faktycznie posiada, będziesz w ogromnym szoku. Tytuł wziął się z faktu, że większości milionerów nigdy byś nie podejrzewał o to, że nimi są. Okazuje się bowiem, że większość milionerów żyje skromnie i właśnie dlatego osiągnęli taki pułap finansowy. Myślą długofalowo, wielopokoleniowo, dlatego kilka razy ogląda każdy wydawany pieniądz, a najwięcej wydają na edukacja oraz inwestycje.

Obalamy stereotypy

  • Milioner ma wypasiony, nowy samochód żeby podkreślić swój status społeczny – NAJWIĘKSZA BZDURA. Większość milionerów kupuje używane samochody za gotówkę, ponieważ nowe zbyt dużo tracą na wartości. Ponadto ubezpieczenie, części są tańsze, a samochód bardziej ekonomiczny w utrzymaniu i eksploatacji.
  • Milioner ma ogromną willę z basenem, ogrodnikiem, sprzątaczkami, mieszka w bogatej dzielnicy żeby przebywać wśród innych bogaczy i lepiej się czuć. BZDURA! Większość mieszka w skromniejszych dzielnicach ze względu na niższe ceny nieruchomości oraz niższe podatki.

To tylko dwa przykłady, które mnożą się w książce, jednak to co chcę Ci dziś przekazać to fakt, że powyższe mity bardzo często dotyczą ludzi, którzy ledwo wiążą koniec z końcem, ale robią wszystko aby ukryć przed całym światem swoje problemy finansowe. Media kreują wizję rozpustnych i rozrzutnych ludzi, bardzo często ze świata sportu lub showbiznesu, ale to są osoby które zarabiają w miesiąc tyle, na ile większość ludzi pracuje całe życie. Co więcej, zanim tyle zaczęli zarabiać, żyli zupełnie inaczej. Jeżeli chcesz być milionerem, nie zachowuj się jak milioner który dzisiaj spija śmietankę, tylko tak, jak zachowywał się on kiedy budował swój majątek!

Jest to książka, która bazuje przede wszystkim na faktach, na liczbach, na statystykach a więc w bardzo rzetelny i konkretny sposób pokazuje jak bardzo jesteśmy zaślepiani medialnym konsumpcjonizmem (kup, wydaj $, weź kredyt). Pozycja ta, w fenomenalny sposób pokazuje, drogę oraz pracę jaką wykonują milionerzy, aby osiągnąć ten magiczny status. Jestem więcej niż pewien, że może to być dla Ciebie spory szok. W dużej mierze przez bardzo dużą ilość informacji zaburzających mój dotychczasowy światopogląd odstawiłem tą pozycję na półkę – w pierwszej chwili trudno było mi się przebić przez te dane i wyciągnąć z nich esencję, musiałem dojrzeć do tej książki.

Bogaty z domu vs. pracowity

Bardzo interesującym dla mnie wątkiem książki była część, w której jest mowa o tym w jaki sposób zachowują się kolejne pokolenia w rodzinach milionerów w zależności od tego jak wiele otrzymały a na ile musiały same zapracować na swoje bogactwo. Dzięki poradom i historiom przeczytanym w książce, jestem przekonany że łatwiej będzie mi poradzić sobie z odpowiednim wychowaniem swojego potomstwa od strony finansowej.

Okazuje się, że osoby które otrzymują pomoc finansową od majętnych rodziców radzą sobie dużo, dużo gorzej od osób, które takiej pomocy nie otrzymują. Dlaczego? Ponieważ darmowe pieniądze rozleniwiają, co widać na przykładzie naszego kraju. Osoba która nie otrzymuje pieniędzy, zmuszona jest znaleźć swój sposób na ich zdobycie. Faktem jednak jest, że większość majętnych osób finansuje edukację swoim dzieciom, ale nie obdarowuje ich pieniędzmi. Głównie po to, aby nauczyły się samodzielności, gospodarności, aby od samego początku wiedziały, że na pieniądze trzeba zapracować, że nie przyjdą same.

Główny przekaz który idzie z książki to:
Bez względu na to ile zarabiasz, żyj poniżej swoich możliwości oraz inwestuj.

Niby to takie proste i wydaje się oczywiste, a jednak statystyki mówią nam, że większość ludzi tego nie rozumie. Zastanów się ile znasz osób które żyją na kredyt, a ile takich które kupują wszystko gotówką… Jak wiele osób mając wolne kilka tysięcy myśli w co zainwestować aby pomnożyć kapitał, a jak wiele osób w takim momencie myśli o tym, żeby zmienić telewizor albo telefon?

A ty jak postępujesz w takiej sytuacji?

Uwielbiam otrzymywać prezenty od fanów, szczególnie cieszę się z książek, ponieważ dzięki nim mogę stale być coraz mądrzejszy i dzięki temu wciąż dostarczać coraz ciekawsze treści dla Ciebie. A co do drugiej książki która była w paczce od Maćka to dowiesz się o niej w kolejnym tygodniu jak zawsze w poniedziałek!

Jeżeli nie masz zielonego pojęcia od czego zacząć trading – zacznij od tego [START]

Odbierz swój kurs online i zacznij zarabiać na giełdzie

Chcesz więcej takich artykułów? Uważasz że treść ma sens?
KUP więcej bez płacenia- Komentuj, Udostępniaj, Polub – daj znać innym co wartościowego się tutaj dla Ciebie pojawiło i pomóż im również skorzystać!

UDOSTĘPNIJ
UDOSTĘPNIJ
PODZIEL SIĘ

Powiązane Posty