Jak zyskać pewność siebie i skutecznie handlować?

Być może zastanawiasz się co ma wspólnego piłka nożna i trading? Na pierwszy rzut oka totalnie nic, paradoksalnie jednak, patrząc od kuchni – wspólnego mają aż nadto wiele.

Bardzo głośno jest ostatnio, szczególnie w naszym kraju o sukcesie Bayernu Monachium z naszym rodakiem – Robertem Lewandowskim w składzie, w najważniejszych klubowych rozgrywkach piłkarskich w Europie, czyli Champions League. Co to ma wspólnego z tradingiem? Już wyjaśniam…

Logicznie patrząc

Jeżeli bym powiedział, że można od tak, z marszu wejść sobie na boisko i zdobyć taki puchar, mimo że tydzień temu nie kopało się jeszcze piłki,to prawdopodobnie nikt by w to nie uwierzył. To jest bardzo logiczne, jednocześnie wiele osób uważa, że może nigdy wcześniej nie inwestując, od tak z marszu wejść sobie na rynek i niesamowicie się wzbogacić. Gdzie tu jest jakakolwiek logika?

W wywiadzie pomeczowym nasz czołowy piłkarz reprezentacyjny powiedział, że na ten sukces pracował 20 lat. Kiedy był małym chłopcem pewnie nie spodziewał się że wygra Champions League, ale było to jego marzenie. Zwróć uwagę, że nie liczył na to, że wygra za chwilę! Na Twoje szczęście aby zarobić pieniądze w tradingu wystarczy dużo mniej czasu, ponieważ aby zarobić pieniądze w tradingu potrzeba dużo mniej czasu, ponieważ nie chodzi o to, żeby być najlepszym, tylko o to, aby regularnie odnosić małe sukcesy (pisałem o tym tutaj). Podobnie Robert w swojej karierze odnosił wiele mniejszych sukcesów na drodze do spełnienia swojego marzenia, tak i Ty masz szansę zarobić coś na rynku, zanim dzięki tradingowi spełnisz swoje marzenia o wolności i bogactwie.

Biznes dla cierpliwych

Jeżeli kiedykolwiek zdarzyło ci się oglądać jakieś wydarzenie sportowe lub wiadomości, z pewnością znasz takie stwierdzenia jak „przegrali w szatni” albo „kiepskie przygotowania”. Jako wieloletni sportowiec, mogę śmiało potwierdzić, że o powodzeniu każdego turnieju decyduje stan przygotowania w momencie gdy kończy się zgrupowanie, czyli na długo zanim zawodnicy wychodzą na mecz. Kto pamięta sukces (srebrny medal) polskich siatkarzy na Mistrzostwach Świata w 2006 w Japonii? W swojej książce Łukasz Kadziewicz świetnie opisuje jak bardzo dobrze się przygotowali do tego turnieju oraz z jakim nastawieniem tam lecieli.

Ale o tradingu miało być, więc wracam. Zanim zaczniesz grać w poważnych rozgrywkach, odpowiednio się do tego przygotuj. Rozegraj się w trochę niższej lidze. Mam na myśli, że zanim zaczniesz obracać wielkimi pieniędzmi i robić te miliony o których każdy marzy, najpierw zacznij na wirtualnych pieniądzach, a później na koncie LIVE od małych kwot i stopniowo je zwiększaj. Bardzo często słyszę od osób z które przychodzą po poradę, czy to podczas mentoringów indywidualnych, czy od osób z grupy mentoringowej, że brakuje pewności siebie. Że wydawało mi się że to będzie dobre miejsce, ale nie zagrałem bo nie byłem przekonany. A później sakramentalne „kur*a wiedziałem”. Dlaczego tak się dzieje?

Chciałem zgłosić NP

Wracając na chwilę do sportu – Robert powiedział, że jeszcze przed półfinałem wiedzieli że wygrają ten turniej. Wiedzieli jaką wykonali pracę, że są świetnie przygotowani i że nie będzie na nich mocnych. Świadomość bycia przygotowanym daje niesamowite poczucie pewności siebie, z drugiej strony gdy wiesz że nie przygotowałeś się odpowiednio, pojawia się dyskomfort. Przypomnij sobie teraz czasy szkolne, kiedy Pani wybierała kogoś do odpowiedzi. Jakie uczucie towarzyszyło Ci kiedy dzień wcześniej była laba, a jakie kiedy był to wieczór spędzony na nauce? Wchodzenie na giełdę z pieniędzmi a bez wiedzy, lub zawieranie transakcji bez przygotowania, jest jak zgłaszanie się do odpowiedzi, po całonocnym maratonie w FIFĘ…

Kiedy jesteś przygotowanym traderem, znasz swoją wartość, masz przygotowanych kilka możliwych wariantów oraz swoich reakcji, czujesz spokój. A kiedy masz ten wewnętrzny spokój, to po prostu czekasz aż zacznie się realizować jeden z przygotowanych scenariuszy i reagujesz adekwatnie do rozpisanego planu. Bez zbędnych emocji, za to z dużą pewnością siebie, dzięki czemu znacząco zwiększasz szansę na pozytywny rezultat.

Jak się dobrze przygotować?

To już temat na osobny artykuł – daj znać w komentarzu na ile Cię interesuje ta tematyka, a przygotuję specjalny materiał.

Więcej o takich przygotowaniach oraz jak wygląda przykładowy dzień tradera dowiesz się już we środę, podczas premiery kolejnego odcinka Tradingu od Środka. Koniecznie obserwuj fanpage i zobacz film [LINK].
A jeżeli nie możesz się doczekać środy, zobacz materiał, który powstał kiedy cały dzień spędził ze mną młody praktykant [KLIK]

Jeżeli nie masz zielonego pojęcia od czego zacząć – zacznij od tego [START]

Odbierz swój kurs online i zacznij zarabiać na giełdzie

Chcesz więcej takich artykułów? Uważasz że treść ma sens?
KUP więcej bez płacenia- Komentuj, Udostępniaj, Polub – daj znać innym co wartościowego się tutaj dla Ciebie pojawiło i pomóż im również skorzystać!

UDOSTĘPNIJ
UDOSTĘPNIJ
PODZIEL SIĘ

Powiązane Posty