W co inwestują miliarderzy?

Żeby inwestować mądrze, to potrzebujesz wiedzieć co inwestujesz, w co inwestujesz oraz jaki może być efekt niepożądany oraz ten którego pragniesz. Niestety bardzo często spotykam się z tym, że ludzie nie przestrzegają powyższych kryteriów.

Najwięcej błędów pojawia się podczas inwestowania naszego najcenniejszego zasobu jakim dysponujemy – czasu!

Czas to pieniądz

Rewelacyjnie ten aspekt poruszany jest w filmie „In time” – gdzie czas jest środkiem płatniczym. Polecam koniecznie obejrzeć – to będzie dobra inwestycja. Zarówno w aspekcie rozrywki oraz w aspekcie edukacyjno-naukowym.

Bardzo często spotykam się z ogromną ilością marnowania tego cennego zasobu – ostatnio zostałem zapytany „jak to nie masz telewizji?” Ano nie mam, od 2015 roku żyjemy wolni – zaoszczędzamy mnóstwo czasu, który inwestujemy w lepszy sposób. Zastanów się – jak często włączasz TV z nudów, skaczesz po kanałach, a następnie oglądasz to co akurat leci, pomimo że wcześniej nie było tego w Twoich planach? Bardzo często podobny schemat zauważam w życiu wielu ludzi – dzieje się coś totalnie innego niż było w planach, ale „może być”, bo mniej wysiłku kosztuje zaakceptowanie obecnej sytuacji niż zmienianie jej.

Zmiana myślenia

Tak jest wygodniej, co nie znaczy że lepiej. Bardzo dużym problemem społeczeństwa jest właśnie oczekiwanie na zdarzenie, zamiast inicjowanie tego zdarzenia. To sytuacja, którą na pewno znasz z podwórka, ze szkoły, kiedy w większej grupie tylko nieliczne osoby potrafiły rzucić pomysł (np. dziś gramy w piłkę), a cała reszta po prostu go realizowała. Dziś często spotykane u wielu pracowników – potrafią wykonać zadanie, ale nie potrafią samodzielnie wymyślić co można zrobić. Dopóki będziesz tylko oczekiwać na sygnał, będziesz osobą uzależnioną od innych. Aby być wolną osobą potrzebujesz zmienić myślenie na proaktywne, ale jak to zrobić?

Książki, biografie, historie

Zamiast słuchać głupot w TV i oglądać bzdurne programy, zaoszczędzony czas warto zainwestować w mądrą literaturę. Książki do tego stopnia zmieniły moje życie, że wciąż pragnę ich więcej, ale tutaj kurczą się zasoby czasu, bo jednak proces czytania trochę trwa. Dobitnie się o tym przekonałem kiedy w styczniu zrobiłem duże zamówienie w księgarni i trochę mnie przytłoczyła ilość pozycji…

Wracając do inwestowania – na początku roku postanowiłem kupić kurs “Czytaj jak geniusz”! Dlaczego? Chciałem skrócić proces oraz zwiększyć efekt rozumienia. Dla wielu osób taki kurs to wydatek zarówno pieniędzy jak i czasu, bo przecież kurs trzeba przerobić, ćwiczenia chwilę trwają. Potraktowałem to jako inwestycję – jestem pół roku po kursie i obecnie czytam 4x szybciej niż średnia. Mogę z pełną świadomością powiedzieć, że ilość czasu zaoszczędzona dzięki temu szkoleniu była warta każdej złotówki! Wiele osób mnie już pytało o ten kurs – tutaj macie link do tego szkolenia Doroty, które odbyłem.

Kurs efektywnego czytania – Czytaj jak Geniusz [KLIK]

Tekst jest wszędzie

Nawet jeżeli nie czytasz książek, to zastanów się jak często czytasz posty w Social Media, wiadomości w internecie, blogi, czy nawet gazety. Wyobraź sobie, że potrafisz te wszystkie czynności wykonywać 2x szybciej, o ile więcej treści możesz dzięki temu przyswoić, lub ile czasu zostanie na inne czynności?

Miliarderzy inwestują w siebie

Nawet jeżeli nie inwestujesz swoich środków finansowych to pamiętaj, że i tak jesteś inwestorem. Inwestujesz swój czas w czynności które wykonujesz każdego dnia, Niestety dla Ciebie, czas nie jest odnawialnym zasobem, więc nigdy go nie odzyskasz. Tym bardziej mnie dziwi, dlaczego tak mało osób go szanuje.
Znaczna większość sprowadza inwestowanie tylko do pieniędzy, jednak pamiętaj, że oprócz pieniędzy dysponujesz wieloma zasobami i to od Ciebie zależy jak je zainwestujesz. Miej jednocześnie świadomość, że nieśmiertelne powiedzenie „jak sobie pościelesz tak się wyśpisz” ma tutaj OGROMNE zastosowanie, ponieważ od tego jak zainwestujesz swoje zasoby, będą później zależeć stopy zwrotu.

Prawdopodobnie gdyby ktoś dziś powiedział Tobie o inwestycji w Amber Gold to byś popukał się w czoło, wiedząc jak wiele osób straciło tam dorobek życia. Z drugiej strony gdyby stanęła przed tobą możliwość, z której skorzystało wiele osób i osiągnęło sukces, prawdopodobnie inwestujesz w takie rozwiązanie bez pytania.

Zastanów się teraz jak wiele ludzi straciło swoje życie siedząc przed telewizorem, czy scrollując Social Media, a jak wiele osób osiągnęło sukces i są dziś podziwiane przez miliony, bo zainwestowały w siebie i swój rozwój. Pamiętaj – jeśli chcesz coś zmienić, zacznij od siebie.

Odbierz swój kurs online i zacznij zarabiać na giełdzie

Chcesz więcej takich artykułów? Uważasz że treść ma sens?
KUP więcej bez płacenia- Komentuj, Udostępniaj, Polub – daj znać innym co wartościowego się tutaj dla Ciebie pojawiło i pomóż im również skorzystać!

UDOSTĘPNIJ
UDOSTĘPNIJ
PODZIEL SIĘ

Powiązane Posty