Strategie inwestycyjne, o wysokim prawdopodobieństwie sukcesu

Każdy ich szuka, każdy inwestujący na własny rachunek chciałby znaleźć strategię, która gwarantuje sukces. Taka strategia jednak nie istnieje! W tym artykule powiem dlaczego oraz jak znaleźć panaceum.

Aby lepiej zrozumieć rynek finansów pod tym kątem, zwrócimy uwagę na normalne aspekty życiowe. Dzięki temu dużo łatwiej będzie Ci zrozumieć, dlaczego jedna strategia nie będzie skuteczna wiecznie.

Zmiany są codziennością

Świat się zmienia, jeżeli tego nie widzisz, to właśnie dopadł Cię efekt gotowanej żaby. Aby jednak zauważyć, że jest to fakt – zobacz fotografie sprzed 20-30 lat. Zrób to teraz, jak nie masz albumu to wpisz frazę w google „moda 1990”. Dlaczego jednak tak się dzieje? Na przykładzie mody – najpierw powstaje nowy trend, który wyróżnia się pośród innych, następnie staje się on powszechny i już nie jest czymś wyjątkowym. Wówczas powstaje nowy, inny trend i tak w kółko kręci się spirala.

Aby lepiej zrozumieć jaki to może mieć wpływ na rynek finansowy, podam Ci jeszcze jeden przykład – ze świata sportu. Jeżeli jedna drużyna ma wyjątkowo skuteczną taktykę i ogrywa kolejnych rywali, czy możliwe jest, że nikt, nigdy nie rozpracuje tej taktyki? Czy bardziej prawdopodobne jest, że im dłużej będą stosować tą strategię, tym prędzej zostanie ona zrozumiana przez przeciwników, a z czasem stanie się coraz mniej skuteczna, bo rywale się przygotują? Wówczas należy znaleźć nową taktykę.

Świadomość

Miej tego świadomość, kiedy ktoś mówi Ci, że odkrył sposób, który w latach ubiegłych pozwolił zarobić kokosy – istnieje bowiem bardzo duże prawdopodobieństwo, że jego metoda dziś, przyniesie zupełnie inny rezultat.

Właśnie dlatego na przestrzeni lat kiedy uczę zarabiania na rynkach finansowych skupiam się na najistotniejszej kwestii – rozwijaniu świadomości tradera. Aby uświadomić Tobie dlaczego w danej sytuacji ponosisz stratę oraz aby łatwiej było Ci zrozumieć skąd wziął się Twój zysk. Dzięki temu potrafisz odnaleźć się w zmieniającym się środowisku. Co więcej, kiedy zobaczysz nową strategię handlową, zamiast ślepo w nią wierzyć, będziesz w stanie ocenić jej wartość.

Wysokie prawdopodobieństwo sukcesu

Obecnie jestem w trakcie lektury pt.  Strategie inwestycyjne o wysokim prawdopodobieństwie sukcesu. Za mną dopiero 1/3 książki, ale bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Spodziewałem się że książka będzie zawierała „nieaktualne gotowce”, tymczasem zawiera doskonałe opisy wskaźników – dla wielu tak pomocnych przy interpretowaniu kierunku handlu. Bardzo dobrze tłumaczy co dany wskaźnik pokazuje na wykresie, a czego z całą pewnością Ci nie powie, opisuje jak go można używać, na co uważać – innymi słowy książka wpisuje się w moje wartości, ponieważ buduje świadomość u czytelnika.

To co mnie również zaciekawiło to informacja autora, że jego parametry wcale nie muszą się sprawdzić na Twoim instrumencie finansowym, ale tłumaczy w jaki sposób parametry dostosować, tj. jak szukać optymalnych aby sygnały były czytelne i skuteczne. Książka okraszona jest wieloma grafikami, dzięki czemu dużo łatwiej jest zrozumieć co autor miał na myśli. Ponadto wydanie które posiadam zawiera również płytę CD na której podobno znajdują się również materiały wideo (nie mogę tego zweryfikować, gdyż nie posiadam napędu optycznego).

Nie jestem zwolennikiem wskaźników i zazwyczaj analizuję „goły” wykres, a mimo to inwestycja w książkę już mi się zwróciła. Niesamowicie ciekawi mnie co będzie w pozostałej części, wierząc jednak w słowa autora, na pewno chcę to przeczytać oraz przetestować w praktyce całość.

Niespodzianka

Podając kupon rabatowy “nietypowy” otrzymasz zniżkę na książkę

Do 20.10 wynegocjowałem dla Ciebie zniżkę na tą książkę w księgarni maklerska.pl
wystarczy że podczas zakupów wpiszesz kupon „nietypowy” 😉


Jeżeli nie masz zielonego pojęcia od czego zacząć trading – zacznij od tego [START]

Odbierz dostęp do bezpłatnej serii pt. Zostań Zyskownym Traderem i zacznij zarabiać na giełdzie

Chcesz więcej takich artykułów? Uważasz że treść ma sens?
KUP więcej bez płacenia- Komentuj, Udostępniaj, Polub – daj znać innym co wartościowego się tutaj dla Ciebie pojawiło i pomóż im również skorzystać!

UDOSTĘPNIJ
UDOSTĘPNIJ
PODZIEL SIĘ

Powiązane Posty