Jakie występują korelacje pomiędzy instrumentami finansowymi

Poniżej przedstawiam tabele, które pokazują w czasie rzeczywistym jakie są korelacje pomiędzy różnymi rynkami. W jaki sposób zmieniają się względem siebie. Zwróć uwagę, że każda tabela odzwierciedla dany interwał czasowy. FOREX w różnych ujęciach czasowych od jednej godziny do jednego dnia.

Jak czytać poniższe tabele

Wyniki są podawane w procentach – jak należy je rozumieć?
Jeżeli wartość w tabeli wynosi 100% oznacza to, że w ostatnio zakończonym interwale instrumenty poruszały się w identycznym kierunku. Widać to w zestawieniu np EUR/USD z EUR/USD co jest logiczne, ponieważ to dwa takie same wykresy. Jeżeli wartość będzie wynosić -100% oznacza to, że instrumenty poruszały się w totalnie przeciwnych kierunkach.

Poniżej tabela w ujęciu D1

Poniżej tabela w ujęciu H4

Poniżej tabela w ujęciu H1

Co dają te informacje?

Przede wszystkim, jeżeli chcesz handlować na kilku rynkach jednocześnie, to powyższe tabele mogą to ułatwić. Skoro np. zauważysz, że rynek EURUSD oraz USDCAD mają zgodność na poziomie -90% to znaczy że poruszają się w totalnie przeciwnych kierunkach. Od Ciebie i Twojej strategii zależeć będzie czy ta informacja spowoduje, że będziesz otwierać pozycje przeciwne na tych rynkach aby zwiększyć potencjalne zyski, czy pozycje w tym samym kierunku, aby zmniejszyć potencjalne straty.

Z drugiej strony, możesz handlować na rynkach, które mają zgodność korelacji bliską 0% aby zdywersyfikować maksymalnie swoje zagrania.

Na koniec pamiętaj o najważniejszym – wszelkie narzędzia mogą Tobie jedynie pomóc w tradingu, nic nie zwalnia Cię od samodzielnego myślenia oraz podejmowania autonomicznych decyzji. Powyższe Tabele mają na celu wesprzeć Twoje własne zagrania, a nie je determinować.

Odbierz swój kurs online i zacznij zarabiać na giełdzie

Chcesz więcej takich artykułów? Uważasz że treść ma sens?
KUP więcej bez płacenia- Komentuj, Udostępniaj, Polub – daj znać innym co wartościowego się tutaj dla Ciebie pojawiło i pomóż im również skorzystać!

UDOSTĘPNIJ
UDOSTĘPNIJ
PODZIEL SIĘ

Powiązane Posty