Jak przetrwać kryzys?

Kolejne obostrzenia związane z pandemią za nami, a może raczej przed nami? Tego niestety nie wiadomo. Co zatem wiadomo i jak żyć w tych niepewnych czasach?

W ostatnim miesiącu otrzymałem kilka wiadomości, że w związku z pandemią ktoś stracił pracę i czy trading może być dobrą alternatywą. Od zawsze powtarzam, że inwestowanie jest idealnym zajęciem do POMNAŻANIA pieniędzy, jednak nie jest maszyną do ich drukowania. Aby skutecznie inwestować bardzo, ale to bardzo przydatny jest spokój, czy jednak tylko w inwestowaniu?

Kiedy jest najlepszy czas na to, aby zacząć inwestować?

Jedni mówią, że najlepszy nigdy nie nadejdzie, inni, że najlepszy jest właśnie teraz. Według mnie, im bardziej Ci się nie chce, tym lepszy jest to moment. Dlaczego? Ponieważ prawdopodobnie im mniej masz ochotę na szukanie dodatkowego źródła dochodu, tym większa szansa, że rośnie Twoja stabilizacja finansowa. Trochę jak na starej szalkowej wadze. Im mniejszy spokój, tym bardziej człowiek szuka złotego sposobu jak rozbić bank, a im bardziej chce założyć kapcie i włączyć netflixa, tym większy spokój na koncie.

Spokój jest tym, do czego większość w życiu dąży. Kiedy mam stabilną pracę – to już mogę sobie odpocząć. Warto zwrócić uwagę, że w związku z całym tym zamieszaniem wokół COVID, obecnie mamy w Polsce recesję, wzrost bezrobocia, wysoką inflację oraz bardzo niskie stopy procentowe. Co to oznacza? Że trudniej jest zarabiać, a Twoje ciężko zarobione pieniądze szybko i dużo tracą na wartości. Obecnie lokata bankowa traci tylko 4% rocznie. Dobrze czytasz, DOPŁACASZ DO LOKATY!

Jakie to ma dla Ciebie znaczenie?

Jeżeli tankujesz zawsze za 50zł to nic się nie zmieni 😉 a mówiąc zupełnie poważnie, zdrożała chociażby żywność – za tyle samo pieniędzy można kupić mniej towarów i tendencja utrzymuje się.

Nie wiadomo co przyniesie jutro, jakie kolejne branże ucierpią lub ile kolejnych osób straci pracę przez bezsensowne obostrzenia. Zamiast jednak nad nimi ubolewać, warto zrobić coś w kierunku zabezpieczenia się na pewne ewentualności. Łatwiej się inwestuje, kiedy się ma pracę to na pewno. Generalnie kiedy się ma stały przypływ pieniędzy to jest łatwiej, dlatego warto podejmować czasami trudne decyzje kiedy właśnie jest ten komfort, spokój bo kiedy go zabraknie, to trudne decyzje będą jeszcze trudniejsze…

Szukaj kolejnych źródeł dochodu, kiedy ich teoretycznie nie potrzebujesz, bo kiedy zmusi Cię do tego sytuacja będzie panika i szukanie byle czego. Teraz możesz się kilka razy zastanowić. Dywersyfikuj swój przychód na kilka sposobów, inwestuj, rób jak najwięcej rzeczy, które dają Ci spokój o lepsze jutro oraz budują finansowe bezpieczeństwo.

Właśnie dlatego uważam, że bardzo istotna jest umiejętność inwestowania swojego kapitału oraz pomnażania go. Abstrahując od bycia profesjonalnym traderem czy inwestorem, chodzi o to, aby umieć zadbać o swój kapitał i wiedzieć co zrobić aby Twoje oszczędności przynajmniej utrzymywały swoją wartość lub zyskiwały z czasem.


Jeżeli nie masz zielonego pojęcia od czego zacząć trading – zacznij od tego [START]

Odbierz dostęp do bezpłatnej serii pt. Zostań Zyskownym Traderem i zacznij zarabiać na giełdzie

Chcesz więcej takich artykułów? Uważasz że treść ma sens?
KUP więcej bez płacenia- Komentuj, Udostępniaj, Polub – daj znać innym co wartościowego się tutaj dla Ciebie pojawiło i pomóż im również skorzystać!

UDOSTĘPNIJ
UDOSTĘPNIJ
PODZIEL SIĘ

Powiązane Posty