Jak nauczyć się tradingu?

To pytanie zadaje sobie wiele osób. Być może już kiedyś przeszło Ci to przez myśl, a być może właśnie teraz gdy to czytasz zadajesz je sobie.Przejdźmy w takim razie do meritum!

Teoria vs Praktyka

Kiedyś w sieci trafiłem na takie zagadnienie
„Jaka jest różnica pomiędzy teorią, a praktyką? Teoretycznie nie ma żadnej, ale w praktyce jest ogromna”. Dokładnie to samo można powiedzieć o tradingu. W teorii jest on niesamowicie prostym zajęciem, wystarczy przestrzegać zasad, trzymać się konkretnych założeń i strategii, skutecznie egzekwować swój tradingplan. Co zatem może pójść nie tak?

Żelki Haribo

Pamiętasz reklamę słynnych żelek? Tę w której wykonywano eksperyment – dziecko sadzano przy stole na którym leżało kilka żelek haribo. Zadaniem dziecka było nie zjeść żadnego, w zamian miały otrzymać nagrodę.

Żadnemu z maluchów się nie udało, a wniosek był taki, że żelkom nie da się oprzeć. Nieco podobnie jest w tradingu – teoretycznie wiesz, że lepiej jest czasem czegoś nie robić, ale pokusa sprawia, że jednak to robisz. Masz informacje w których konkretnych momentach otwierać lub zamykać swoje pozycje aby otrzymać nagrodę, a mimo to masz przed sobą maszynę do zarabiania pieniędzy i kusi Cię żeby użyć jej w sposób inny niż w instrukcji…

Nauka przez praktykę

Najlepszą nauczycielką tradingu jest praktyka. Aby jednak praktykować, potrzebujesz informacji co robić, jak to robić technicznie poprawnie oraz wiedzieć kiedy robisz coś dobrze, a kiedy źle. Dlatego właśnie warto korzystać z wiedzy i doświadczenia osób, które są praktykami tego biznesu. Istnieje duża szansa, że dzięki temu usłyszysz o wielu błędach, których nie powinno się popełniać. Przed Tobą świetna szansa dowiedzieć się tego od osoby, która – jestem więcej niż pewien, że start miała trudniejszy niż 90% osób zaczynających – radzi sobie wyśmienicie. Już w środę o 13:00 na fanpage FB [KLIK] pojawi się premiera materiału wideo, będziesz mieć okazję dowiedzieć się przede wszystkim:
– ile czasu w tygodniu zajmuje handel
– jak handlować kiedy totalnie nie masz na nic czasu
– jak przyspieszyć proces nauki i szybciej dojść do fazy zarabiania
– co zrobić kiedy zaczynasz wątpić w siebie
Koniecznie śledź fanpage we środę o 13:00 !

Po co Ci to?

W kwestii nauczenia się zarabiania na giełdzie i nie tylko, ponieważ w kwestii uczenia się jakiejkolwiek nowej umiejętności najważniejsza jest kwestia „co mi to da”. Jeżeli nie masz zielonego pojęcia po co Tobie jest umiejętność tradingu, to szansa, że się nauczysz jest niewielka. Dlaczego? Ponieważ kiedy pojawi się pierwszy, nawet najdrobniejszy problem od razu odpuścisz. Świetnym kontr-przykładem są rodzice zbierający $$ na swoje chore dzieci. Oni nie odpuszczają, kiedy pojawiają się problemy, ponieważ mają bardzo silną motywację do działania. Mocne „co mi to da” powoduje że zamiast uciekać, wszelkie pojawiające się komplikacje rozwiązujesz.

Dlatego wyobraź sobie teraz – co może w Twoim życiu zmienić się kiedy nauczysz się zarabiać pieniądze w sposób zdalny, pracując kilka godzin w tygodniu. Już wiesz? To teraz zastanów się co robisz z pozostałym czasem, na co możesz go przeznaczyć, gdzie możesz żyć, kiedy nie ogranicza Cię miejsce pracy…

A teraz obudź się z tych marzeń, rozejrzyj się i zastanów się, jak bardzo Ci zależy na tym, aby te obrazki przestały być tylko w Twojej głowie. Pamiętaj, że marzenia się nie spełniają same, marzenia spełniamy my. A zatem do roboty 😉

Jeżeli nie masz zielonego pojęcia od czego zacząć – zacznij od tego [START]
Koniecznie śledź fanpage – środa 13:00 – zobacz premierowy materiał wideo!

Odbierz swój kurs online i zacznij zarabiać na giełdzie

Chcesz więcej takich artykułów? Uważasz że treść ma sens?
KUP więcej bez płacenia- Komentuj, Udostępniaj, Polub – daj znać innym co wartościowego się tutaj dla Ciebie pojawiło i pomóż im również skorzystać!

UDOSTĘPNIJ
UDOSTĘPNIJ
PODZIEL SIĘ

Powiązane Posty