Jak nauczyć się inwestować bez kapitału?

Jest bardzo dużo osób, które chcą się nauczyć inwestować, ale ich problemem żeby zacząć jest brak kapitału na start. Być może jesteś jedną z nich, a być może znasz kogoś takiego, dlatego udowodnię Ci, że…

Ten problem nie istnieje!

Być może kiedyś to faktycznie był problem, ale został rozwiązany na wiele sposobów. Tak więc jeżeli uważasz to za problem, to muszę Cię zmartwić, ale jest to jedynie beznadziejna wymówka, którą sobie wkładasz do głowy, żeby usprawiedliwić swoją prokrastynację.

Przede wszystkim, mamy całe mnóstwo platform, które pozwalają handlować na wirtualnych rynkach finansowych za wirtualne pieniądze. To tak zwane konta demonstracyjne, które odzwierciedlają prawdziwe zachowania rynku oraz pozwalają na wstawianie zleceń zarówno BUY oraz SELL, dokładnie tak samo jak to się dzieje na rynku rzeczywistym z jedną różnicą

Nie da się zarobić, ani stracić

Da się jednak nauczyć, zrozumieć, przekonać. To trochę tak, jak zakładanie się kto wygra mecz, ale nie u bukmachera, tylko ze znajomym – o rację. Niby nic z tego nie masz, ale jednak przekonasz czy Twoje założenia były słuszne! Dlatego właśnie jeżeli nie masz kapitału to możesz zacząć od tej strony – sprawdzić jak działa strategia, przetestować w praktyce założenia, a kiedy okaże się że przyniosła zysk np. 10% w miesiąc, jestem przekonany, że pieniądze w magiczny sposób się pojawią 😉

Masz pieniądze

Umówmy się, gdyby saldo Twojego konta w banku wynosiło 0, byłoby Ci ciężko przetrwać w dzisiejszym świecie, więc masz pieniądze. Prawdopodobnie jednak te pieniądze potrzebne są do czegoś innego – to bardzo logiczne, że nie chcesz inwestować pieniędzy, na których stratę nie możesz sobie pozwolić. Zastanów się jednak, czy w sytuacji w której masz bardzo mocne przekonanie, podparte Twoim własnym badaniem, że potrafisz pieniądze pomnażać – czy brak środków wciąż byłby problemem?

Okazja

Mieszkanie warte 300.000 do kupienia za 120.000
Samochód wart 80.000 do kupienia za 40.000
Telefon warty 2.500 do kupienia za 1.000

Kiedy widzisz takie okazje nie zastanawiasz się czy masz pieniądze, tylko skąd je wziąć, ponieważ widzisz od razu okazję do zarobienia. Nie musisz nawet potrzebować tego mieszkania, samochodu czy telefonu, chodzi o proste kup tanio – sprzedaj drogo czyli szybki pewny zysk.

Oczywiście nie chodzi mi o to, że trading jest okazją lub żeby pożyczać pieniądze na handel, chociaż znam kilku traderów którzy tak zaczynali. Chodzi o to, że nauczyć się wyłapywać takie okazje na rynkach finansowych możesz bez pieniędzy. Oczywiście że żeby zarobić, pieniądze będą niezbędne, jednak wystarczą małe kwoty. Wielu osobom się wydaje, że żeby inwestować potrzeba nie wiadomo ile środków, a dziś można zaczynać od naprawdę małych kwot. U pośrednika (broker) u którego handluję, minimum aby zacząć to 100$. Dla wielu 400zł to jest jeden weekend.  

Dźwignia finansowa

W największym skrócie to narzędzie które pozwala obracać kapitałem kilka lub nawet kilkaset razy (do 500x) większym niż posiadasz. Przy dźwigni 1:100 inwestując 100$ można obracać kapitałem 10.000$ ryzykując wciąż tylko 100$. To jest bardzo duże uproszczenie, więcej na temat tego jak działa dźwignia omawiam na bezpłatnym szkoleniu online [KLIK].

Inwestuj – w siebie

Trzeba inwestować, na początku w siebie, żeby nie mieć takich problemów jak „nie mam kasy” w przyszłości.

Odbierz swój kurs online i zacznij zarabiać na giełdzie

Chcesz więcej takich artykułów? Uważasz że treść ma sens?
KUP więcej bez płacenia- Komentuj, Udostępniaj, Polub – daj znać innym co wartościowego się tutaj dla Ciebie pojawiło i pomóż im również skorzystać! Napisz co takiego robią ludzie sukcesu że go osiągają.

UDOSTĘPNIJ
UDOSTĘPNIJ
PODZIEL SIĘ

Powiązane Posty